Nejkrásnější vánoční trhy ve Střední Evropě

V předvánočním období není nic tak úžasného, jako návštěva adventních trhů. Kouzlo Vánoc, vůně svařeného vína, skořice, purpury a aj. Vůně neodmyslitelně patří k Vánocům. Každé evropské město má své vánoční trhy, což jsou místa, kde se lidé scházejí s přáteli či rodinou, aby si užívali vánoční čas. Tyto trhy nabízejí pečivo, sladkosti, hračky, místní a regionální speciality, něco na zahřátí jako je svařené víno, čaj a vánoční punč. Větší města, jako je např. Praha, Paříž, Vídeň, Norimberk atd., mají moc krásné trhy a přitahují desítky tisíc turistů, místních i zahraničních. Vánoční trhy jsou většinou ZDARMA a otevřou před první adventní neděli (první neděle v prosinci) a obvykle zavřou první týden v lednu.

Vánoční trhy v České republice

Tradiční pokrmy a nápoje

PRAHA

Vánoční trhy - Praha

Pražské vánoční trhy jsou na Staroměstském náměstí v historickém centru města. Nádherná a poklidná atmosféra je každoročně oceňována světovými médii. Trhy v Praze patří mezi jedny z nejkrásnějších na světa. Během trhů probíhá program na velkém pódiu. Trhy probíhají na čtyřech náměstích a každý den od 30.11. do 6.1.2020.

BRNO

Vánoční trhy - Brno

Kouzelná atmosféra, živá hudba, gastronické pochoutky a nejen to naleznete na vánočních trzích v Brně. Užijte si  vánoční atmosféru v srdci památkového města UNESCO, ať už se jedná o tradiční i netradiční Vánoce. Po celou dobu je vytvořený kulturní program. Jarmarky probíhají na čtyřech náměstích od 29.11. do 5.1.2020.

PARDUBICE

Vánoční trhy - Pardubice

Vánoční trhy o adventu na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Kouzlo Váno na každém rohu a u každého stánku, vybírejte ze širokého sortimentu vánočního zboží. Speciální občerstvení, atrakce pro nejmenší, živý betlém a mnoho dalšího. Ideální pro setkání s rodinou a přáteli. Vánoční trhy probíhají od 30.11. do 23.12.2019.

Vánoční trhy v Lichtenštejnsku

VADUZ

Vánoční trhy - Vaduz

Tradiční vánoční trh, který se koná na náměstí před radnicí, se dnes stal jedním z největších svého druhu v regionu. Více než 100 stánků dává návštěvníkům možnost projít se malebným starým městem a koupit dárky. Pohádkový vlak, který jezdí celý den, vezme děti na bezplatnou prohlídku Vaduzu.

Otevírací doba: 14. prosince 2019: od 11:00 do 19:00, 15. prosince 2019: od 11:00 do 17:00

Vánoční trhy v Maďarsku

Tradiční pokrmy a nápoje

BUDAPEŠŤ

Vánoční trhy - Budapešť

Advent v Budapešti nabízí trhy, maďarskou gastronomii i koupání v lázních. Vánoční trhy probíhají na Vörösmartyho náměstí a řadí se mezi deset nejkrásnějších v Evropě. Krásně vyzdobená metropole, ale pozor na předražené stánky, kde se cena může lišit i 5x. Trhy jsou i novoroční, tedy začínají prvním adventem a končí po novém roce.

GYÖR

Vánoční trhy - Györ

Kouzelné trhy s velkým ruským kolem v barokním historickém Rábu. Nabídka vánočních ozdob a výrobků z keramiky, slámy, plátna, kůže aj. na náměstí Széchenyi. Drobná světýlka obklopující stromy a okolní budovy dodávají trhům tu pravou atmosféru. Spousta zábavy i v okolních uličkách, nejen pro malí děti. Naleznete zde i umělé kluziště.

EGER

Vánoční trhy - Eger

Egerské adventní trhy patří mezi nejkrásnější v celé zemi. Osvětlené náměstí Dobó fascinuje nespočet návštěvníků. Hlavní pódium nabízí bohatý program od 1.12. až do 24.12.2019, po celou dobu konání těchto úžasných trhů. Bohatý výběr pochoutek a nespočet zábavy. Zažijte kouzelnou vánoční atmosféru v Egeru!

Vánoční trhy v Německu

Tradiční pokrmy a nápoje

DRÁŽĎANY

Vánoční trhy - Drážďany

Nejstarší vánoční trh se nazývá  Striezelmarkt a je pojmenovaný podle typu štoly. Symbol předvánočních trhů je obří pyramida, zapsaná i v Guinnessově knize rekordů. Trhy se konají od 27.11. do 24.12.2019. Nádherné procházky plné mlsání a nakupování. Krásné dřevěné umělecké výrobky, modrotisky a ochranovské hvězdy.

MNICHOV

Vánoční trhy - Mnichov

Hlavní vánoční trhy jsou na náměstí Marienplatz v samém srdci města. Po setmění se jedná o jedno z nejkrasnějších náměstí, romantika každým nádechem. Z věže kostela Peterskirche se vám naskytne nezapomenutelný výhled na město i všechny střechy okolních vánočních stánků. Trhy probíhají od 27.11. do 24.12.

NORIMBERK

Vánoční trhy - Norimberk

Největší vánoční trh ve střední Evropě. Hlavní vánoční trhy jsou na náměstí Hauptmarkt přímo pod jednou z dominant města (kostel Panny Marie s orlojem). Naleznete zde přes 200 stánků. Norimberské trhy patří k nejstarším v Německu. Jarmark probíhá od první adventní neděle do 24. prosince.

Vánoční trhy v Polsku

Tradiční pokrmy a nápoje

KRAKOV

Vánoční trhy - Krakov

Adventní Krakov (Jarmark Bożonarodzeniowy Kraków) s dlouholetou tradicí rukodělných výrobků a vynikajícího jídla probíhá na náměstí Rynek Glównny. Trhy probíhají od 30. listopadu do 26. prosince 2019, naleznete zde ručně malované vánoční ozdoby, keramiku, dřevěné výrobky, vlněné zboží, látky, šperky a suvenýry. Nechte se uchvátit nádherně vyzdobeným Krakovem a atmosférou plnou vůní, chutí, historie a tradice.

VARŠAVA

Vánoční trhy - Varšava

Ve Varšavě probíhají trhy a jarmarky na třech různých náměstích. Nejznámějšími varšavskými trhy jsou na Barbakánu ve Starém městě, které začínají 23. listopadu a tradičně končí 6. ledna 2020. V nabídce naleznete horkou čokoládu, čokoládové výrobky, cukrovinky, dorty, pečivo, oplatky, palačinky, svařené víno, vánoční punč, knedlíky, polský chléb, placičky, čaje, kožené zboží, šperky, mýdla, ozdoby a mnoho dalších zajímavých a krásných věcí.

VRATISLAV

Vánoční trhy - Wroclav

Jarmark Božonarodzeninoweho začíná již 17.11., kdy se objeví dřevěné domečky odkud se line vůně svařeného vína, čokolády a perníku. Oficiální začátek je 23.11. a končí 26.12.2019. Na trzích krom vánočního cukroví a tradičních slaných pochoutek narazíte i na ledový labyrint a mnoho specialit z Maďarska, Turecka a samozřejmě Polska. Navštivte tyto trhy ve Vratislavi a dlouho vám zůstanou krásné vzpomínky v živé paměti.

Vánoční trhy v Rakousku

Tradiční pokrmy a nápoje

VÍDEŇ

Vánoční trhy - Vídeň

Vídeňský kouzelný adventní trh – Christkindlmarkt na Radničním náměstí probíhá od 16.11. do 26.12.2019. Slavnostní výzdoba a osvtlení přináší do města slavnostní náladu. Těšit se můžete na svařené víné, speciální vánoční punč, který se servíruje do ručně malovaných hrníčků. Naleznete zde spousty rukodělných a řemeslných děl, které stojí za koupi.

SALZBURG

Vánoční trhy - Salzburg

Historický vánoční trh Christkindlmarkt probíhá od 22.11. do 26.12.2019. Trhy probíhají na čtyřech náměstích. Salcburský Ježíškův trh má v adventní době co nabídnout turistům i místním. Ze všech koutů se line nevšední vánoční atmosféra, vůně pečených kaštanů, pražených mandlí a horkého ovocného punče. Romantická atmosféra vytvoří originální kulisu.

INNSBRUCK

Vánoční trhy - Innsbruck

Adventní trhy v překrásném Tyrolsku, které probíhají od 15.11.2019 až do 6.1.2020 na šesti místech, kde je až 195 stánků a více jak 300 akcí. Dodržují se tu veškeré zvyky od koledníků “Anklöpfler” až po mladíky v maskách slaví Krampus. Symbolem trhů je velký vánoční strom o 14 metrech. Tip pro rodiny s dětmi, v ulicích ožívají pohádky s 28 postavami v životní velikosti.

Vánoční trhy na Slovensku

Tradiční pokrmy a nápoje

BRATISLAVA

Vánoční trhy - Bratislava

Trhy ve velkém stylu probíhají na dvou náměstích a to primární na Hlavním. Vydejte se na tyto trhy od 23.11. do 22.12.2019. Za ochutnání stojí nejstarší slovanský alkoholický nápoj – medovina. Stánky s občerstvením nabízejí spousty místních specialit, ručně vyráběných dárečků a mnoho dalších. Těšit se můžete na různá kulturní vystoupení.

BÁNSKÁ BYSTŘICE

Vánoční trhy - Bánská Bystřice

Vánoční trhy v Bánské Bystřici probíhají od 29.11.2019 až do 2.1.2020 na náměstí SNP. Město ožije vánoční atmosférou, kde téměř u každého stánku narazíte na tradiční lokše s mákem, klobásky, horký punč a medovinu. Trh řemesel vánočních dárků a ozdob na stromeček. Přesvědčte se sami a zavítej na tento vánoční trh.

KOŠICE

Vánoční trhy - Košice

Oblíbené košické vánoční trhy se konají na Hlavnej ulici v centru města od 1.12. – 23.12. a 26.12. – 6.1.2020. Ze všech koutů se line nevšední vánoční atmosféra, vůně svařeného vína. Řemeslnící nabízejí ve stánkách své originální ruční výrobky. Romantická atmosféra vytvoří originální kulisu. Zastavte se v tomto nádherném slovenském městě. Stojí za návštěvu.

Vánoční trhy ve Slovinsku

Tradiční pokrmy a nápoje

LJUBLJANA

Vánoční trhy - Ljubljana

V hlavním městě Slovinka – Ljubljaně (Lublaň), se od 3.prosince až do Silvestra koná festival “Let’s Turn on the Light”. Centrum města s barokním kostelem promění v ohromující “světelné hlediště“. Krásný výhled na celé město a adventní trhy vás nalákají na místní speciality.

MARIBOR

Vánoční trhy - Maribor

Adventní trhy v Mariboru trvají téměř celý prosinec. Jedná se o město dobrého vína, takže ke kouzlům Vánoc očekávejte velkou kulturní vložku v podobě nabízeného místního vína v různých podobách. Od svařeného vína až po sladkosti. Přijeďte se přesvědčit sami.

CELJE

Vánoční trhy - Celje

Slovinský advent v Celje trvají téměř celý prosinec. Historické město na řece Savinja. Město vína a termálních lázní s léčivými prameny. Speaciality naleznete u každého stánku, od ořechové rolky – potica až po svařené víno a horký punč. Malý stát s krásným adventními trhem

Vánoční trhy ve Švýcarsku

Tradiční pokrmy a nápoje

BERN

Vánoční trhy - Bern

Vánoční trhy na náměstí Waisenhausplatz se konají už více jak 20 let. Nachází se zde přes 60 stánků. Trhy se konají od soboty před 1. adventem do 24.12., následně taky 27.12.-29.12.2019. Styl tohoto trhu je záměrně tichý a jemný. Předpokládá se, že se jedná o druh kulturní oázy v poněkud hektickém období, v neposlední řadě také kvůli katedrále, před jejíž branami můžeme být hosty ve zvláštní adventní sezóně.

ŽENEVA

Vánoční trhy - Ženeva

Vánoční atmosféra v Ženevě (Genova), která probíhá od 2. adventní neděle do 24.12.2019. Kromě vánočních trhů v Ženevě je také oblíbený festivall’Escalade Festival“, který začíná o 3. adventním víkendu. Průvod zbrojnošů v brnění nebo na koních. Přijeďte si užít krásnou vánoční atmosféru, na kterou budete rádi vzpomínat v dobrém. Za prohlídku stojí i celé město, které skryvá spousty památek.

BASILEJ

Vánoční trhy - Basilej

Adventní trhy v Basileji (Barfüsserplatz a Münsterplatz) patří k těm nejlepším, které Evropa může nabídnout a zároveň největším ve Švýcarsku (Basler Weihnacht). Zahájení a rozsvícení stromečku se koná ve čtvrtek před 1. adventem a do 23. prosince 2019. Naleznete zde přes 160 stánků v dřevěných chatkách, nabízí sortiment od regionálních lahůdek až po ručně vyráběné hračky a šperky.

S pozdravem tvůrci webových stránek Cestováníbezpokut.cz.

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
TRANSLATE